Центр сімейної медицини Відродження Життя
Одеса, вул.Академічна, 1 +38 066 281-20-07 +38 068 947-34-10
Одеса, вул.Спортивна, 3/1 +38 063 013-78-58
ПН-ПТ: 9:00 - 19:00 СБ: 9:00 - 16:00 renewal.od@gmail.com

Лікування волосся

КОНСУЛЬТАЦІЯ ЛІКАРЯ ТРИХОЛОГА

КОНСУЛЬТАЦІЯ ЛІКАРЯ ТРИХОЛОГА

Якщо ви зіткнулися з посиленим випаданням волосся, погіршенням стану шкіри голови, появою ознак запалення, сверблячки, лупи, першим кроком на шляху до одужання є постановка діагнозу.

Встановити причину захворювання, супутні обтяжуючі фактори та підібрати ефективне лікування Вам допоможе лікар, який має підготовку в галузі трихології та дерматології.

Консультація лікаря-трихолога: особливості первинного прийому

 1. Огляд волосистої частини голови

Ретельний візуальний огляд шкіри голови та волосся, при необхідності – інших ділянок шкірного покриву. Нерідко лікар звертає увагу на стан шкіри в області ліктьових згинів, шиї, живота, особливості росту волосся в інших зонах, стан нігтів, лімфатичних вузлів, розміри щитовидної залози, стан та колір слизових оболонок тощо.

 1. Збір анамнезу

Лікар оцінить основні та супутні скарги, попросить вас згадати, з чого починалося захворювання, визначить, що могло бути провокуючим фактором, подивиться на дані попередніх досліджень, оцінить попереднє лікування та його ефективність.

 1. Попередній діагноз

Після проведення первинних діагностичних заходів буде поставлено попередній (іноді відразу ставиться остаточний) діагноз.

 1. Додаткові аналізи

У багатьох випадках для уточнення діагнозу та оцінки можливих факторів, що обтяжують захворювання, лікар порекомендує додаткові аналізи крові, сечі, інструментальні методи дослідження, консультації профільних фахівців.

 1. Індивідуальний план лікування

На підставі всіх даних буде запропоновано індивідуальний план лікування. Лікування може включати: внутрішні та зовнішні препарати, гомеопатичні  лікарські засоби, ін’єкційні методи лікування (плазматерапія, фракційна та класична мезотерапія).

Але майте на увазі, що лікування хвороб волосся – справа не одного дня. Необхідно набратися терпіння, оскільки процес лікування зазвичай триває кілька місяців.

Точна діагностика, вивірена програма лікування та реабілітації стану волосся дозволяють досягати стабільно високих результатів.

Мезотерапія шкіри голови сприяє поліпшенню кровообігу та постачання цибулин волосся поживними речовинами.  На тлі терапії покращується зростання та структура волосся, саловиділення.

Мезотерапія для волосся

Мезотерапія для волосся

Мезотерапія для лікування волосся та шкіри голови – це ін’єкції спеціальних коктейлів, які доставляються прямо до волосяних фолікулів з метою лікування випадання волосся, поліпшення їх росту, відновлення структурних пошкоджень волосся та оздоровлення шкіри голови.

Препарати для мезотерапії волосся

У нашому  в центрі застосовуються ін’єкційні методи, дозволені до застосування та сертифіковані на території України. Вибір препаратів, частота введення та кількість процедур на курс, період між курсами, методи введення визначаються захворюванням, його тяжкістю та тривалістю перебігу.

 Мезотерапевтичні препарати допомагають  зробити волосся блискучим і шовковистим. До складу звичайного коктейлю для мезотерапії входять амінокислоти, пептиди, мікроелементи, вітаміни групи В. Ці елементи забезпечують не тільки захист від випадання волосся, але й допомагають ефективно боротися із себореєю та лупою.

Проведені дослідження свідчать про те, що ін’єкційні препарати не повинні вводитись надто глибоко, хоча існують винятки. Чим поверхневіша ін’єкція, тим повільніша дифузія, що призводить до збільшення часу знаходження препарату у верхній дермі. 50% засобу, що вводиться на глибину менше 4 мм, залишаються в точці ін’єкції через десять хвилин, в той же час лише 16% препарату, що вводиться на глибину більше 4 мм, залишається в точці ін’єкції через 10 хвилин.

Також враховується, що не лише фармакологічні властивості препарату визначають ефективність процедури.

Добре відомо, що факт мікротравматизації шкіри голкою дає старт цілому каскаду складних біологічних реакцій, в результаті яких   активуються процеси регенерації.

Мезотерапія голови призначається у таких випадках:

 • Погіршення структури волосся: ламкість, сухість, тьмяний колір, волосся тонке з кінчиками, що січуться.
 • Післяпологове та сезонне випадання волосся.
 • Повільне зростання волосся.
 • Рання поява сивини.

Як проводиться процедура мезотерапії шкіри голови?

1 етап: 1 раз  7-14 днів протягом 2-4 місяців

Підтримуючий етап – 1 раз на місяць. При хронічному перебігу захворювання курси повторюються через 1-1,5 року. Оптимальна тактика лікування визначається на консультації виходячи з кожного конкретного випадку.

Процедура проходить близько 20-30 хвилин, амбулаторно у кабінеті медичного центру. Для мезотерапії шкіри голови використовують спеціалізовані медичні шприци із тонкими голками.

Протипоказання до процедури мезотерапія для волосся:

 • Індивідуальна нестерпність компонентів.
 • Злоякісні новоутворення.
 • Аутоімунні захворювання на стадії загострення.
 • Порфирія.
 • Загострення хронічних захворювань.
 • Схильність до утворення келоїдних та гіпертрофічних рубців.
 • Інфекційні та запальні процеси в зоні передбачуваної ін’єкції (акне, герпес та ін).
 • Психічні та нервові порушення.
 • Шкірні захворювання та наявність на шкірі новоутворень.
 • Ендокринні порушення.
 • Онкологічні захворювання.
 • Вагітність та лактація
 • Алергія до компонентів препарату.

Випадання волосся після мезотерапії – з чим це пов’язано?

Практично будь-яка (ефективна) стимуляція росту волосся може викликати тимчасове посилення випадання волосся (відомий приклад, на початку застосування міноксидилу), це пов’язано з тим, що на фоні лікування прискорюється випадання волосся у фазі телогена, і, отже, після випадання повинні з’явитися нове, здоровіше волосся.

Мезотерапія здійснюється шляхом введення препарату в шкіру голови, при її проведенні використовуються тонкі голки, що робить вплив менш болючим. Триває така процедура близько 20-30 хвилин. Курс лікування зазвичай складається від 3 до 10 процедур з інтервалом 7-14 днів.

РЕКОМЕНДАЦІЇ ПІСЛЯ ПРОХОДЖЕННЯ ПРОЦЕДУРИ МЕЗОТЕРАПІЇ ВОЛОССЯ:

 • Не мити голову протягом 12-24 годин після процедури.
 • Не відвідувати солярій та не перебувати протягом тривалого часу під сонцем протягом двох днів після терапії.
 • Не застосовувати інші засоби догляду протягом 12 годин після сеансу (маски, масаж та інше).
 • Після мезотерапії спостерігається поліпшення структури волосся, з’являється його здоровий блиск.

Звертаємо Вашу увагу, що мезотерапія є лише допоміжним методом комплексної терапії алопецій і зазвичай не застосовується як монотерапія.