Центр сімейної медицини Відродження Життя
Одеса, вул.Академічна, 1 +38 066 281-20-07 +38 068 947-34-10
Одеса, вул.Спортивна, 3/1 +38 063 013-78-58
ПН-ПТ: 9:00 - 19:00 СБ: 9:00 - 16:00 renewal.od@gmail.com

УЗД суглобів

Переваги та можливості УЗД суглобів

Ультразвукове дослідження у медицині використовується практично повсюдно. Подібний метод діагностики застосовується не тільки для виявлення патологій у внутрішніх органах, але й для діагностики суглобів.

Технологія стала застосовуватись для дослідження опорно-рухового апарату відносно недавно, лише наприкінці минулого століття. Сьогодні медики по всьому світу справедливо відзначають ефективність УЗД для діагностики найбільш популярних патологій суглобів, навколосуглобових тканин та нервів.

Переваги ультразвукового дослідження

УЗД використовується у провідних клініках по всьому світу завдяки наступним перевагам:

  1. Відсутність негативного впливу на організм: ультразвук не пов’язаний з іонізуючим випромінюванням, багаторазова діагностика такого типу може використовуватися навіть за різних травм і патологій. УЗД призначають навіть дітям молодшого віку.
  2. Ультразвук дозволяє досліджувати загальний стан не лише самих суглобів, а й навколосуглобових м’яких тканин, нервів, синовіальної оболонки та зв’язок. Стандартні методи діагностики неможливо отримати таку деталізацію.
  3. Процедура проведення УЗД передбачає можливість дослідження суглоба та навколосуглобових тканин у різних положеннях, що суттєво розширює можливості діагностики та збільшує точність діагнозу.
  4. Ультразвук також використовують на етапі реабілітації та відновлення для моніторингу успішності проведених процедур.
  5. Доступна вартість. Щодо інших видів діагностики, ультразвук залишається чи не найдоступнішим методом із високою точністю результатів.
  6. Ультразвук необхідний для безпечного здійснення ін’єкцій усередину суглобів – його використання дозволяє мінімізувати ризик виникнення ускладнень.

Єдиним обмеженням УЗД є той факт, що ультразвук не може проникати через кісткову тканину. Для комплексного дослідження призначають окремо магнітно-резонансну томографію.

Завдяки тому, що під час УЗД можна діагностувати запальні процеси та патології навіть на ранніх стадіях, фахівці частіше віддають перевагу йому, а не рентгенівському обстеженню.

Показання для ультразвукового дослідження суглобів

Як ми вже писали вище, протипоказань до проведення такого роду процедури практично немає. Коли її призначають фахівці? Перша, і найголовніша причина – патології, спричинені віковими змінами в опорно-руховому апараті. Для виключення ускладнень людям віком від сорока п’яти років рекомендують регулярно проходити УЗД опорно-рухового апарату з профілактичною метою.

Для діагностики слід записатися і в тому випадку, якщо виникають біль у суглобах, неприємні відчуття. Корисним буде УЗД після сильних ударів та травм у реабілітаційний період. У медицині ультразвук використовують для виявлення ексудату в порожнині суглобів, дефектів менісків, різного роду кіст та новоутворень у суглобах. Подагри, артрози вивихи та підвивихи також визначаються з високою точністю саме на ультразвуковому дослідженні.

Перевагою процедури стане її абсолютна безболісність та відсутність необхідності у попередній підготовці. Комплексне дослідження займає не більше п’ятнадцяти хвилин і не впливає на загальний стан організму.

УЗД опорно-рухового апарату включає дослідження колінного, ліктьового, променезап’ясткового, тазостегнового суглобів та УЗД гомілкостопа. Докладніше про особливості процедури ви можете дізнатись у наших фахівців.