Антистресовий масаж (розслаблюючий або нейроседативний), дедалі більше затребуваний в інформаційно-насиченому сучасному середовищі, впливає комплексно на нервову систему за допомогою розслаблення м’язів, допомагаючи впоратися з хронічною втомою, зміцнюючи імунітет, сприяючи здоровому сну, надаючи користь для шкіри та внутрішніх органів. .
Необхідність у такому вигляді масажу стає більш ніж очевидною, якщо згадати значення нервової системи, що координує функціонування всіх систем організму. Дійсно, весь механізм фізіологічної дії масажу на тіло людини запускається саме завдяки «подразненню» шкірних рецепторів, що передають сигнали центральній нервовій системі.
У реаліях сучасного життя нейроседативний масаж показаний абсолютній більшості пацієнтів. Крім того, якщо людина перебуває в стресовому стані, рекомендується почати курс масажу з глибинного розслаблення всіх структур організму, а потім приступати до інших видів впливу. Цей підготовчий етап підвищує чутливість організму та забезпечує отримання максимального корисного ефекту.
За допомогою нейроседативного масажу можна усунути больові відчуття в м’язах. Цього можна досягти зниженням провідності моторних нервів, відповідальних за функціонування м’язів і за сам акт руху. На нейрогуморальному рівні наслідком релаксації стає стимуляція синтезу гормонів насолоди (ендорфінів). Вступаючи в кров, вони повідомляють ефект розслаблення кожній клітині – звідси і комплексність на весь організм.
Рухи за допомогою нейроседативної техніки не повинні бути різкими або інтенсивними. Використовується так званий кінезис – набір релаксуючих рухів, що відрізняються тривалістю та плавністю. Головне, щоб маніпуляції, що застосовуються, не були повторюваними. Вони можуть бути круговими, поздовжніми або імітувати спочатку тремтіння, потім вібрацію. Кінезис відновлює баланс між роботою обох півкуль мозку, привносячи гармонію до процесів іннервації м’язів.
Антистресовий масаж дає чудові результати при:
- хронічної втоми,
- апатії,
- психічній напрузі,
- порушення сну,
- потенції,
- мігрені,
- гіпертонії.