Різних проблем зі станом найголовнішого м’яза в організмі, серця, можна уникнути при правильній і регулярній діагностиці. Сьогодні найефективнішим і щадним методом обстеження справедливо вважається ехокардіографія, яка є ультразвуковим дослідженням серцевого м’яза. За допомогою такої процедури фахівець зможе отримати комплексну картину стану серця: товщину його стінок, ритм роботи в реальному часі, стан та надійність клапанів, тиск та швидкість руху крові по серцю та інше
Кому корисне ультразвукове дослідження серця
У більшості випадків показання до ультразвукового дослідження серцевого м’яза визначає профільний спеціаліст (кардіолог). Самостійно слід пройти обстеження методом ехокардіографії слід за наявності наступних симптомів:
- Постійні болі чи неприємні відчуття у роботі серця.
- Прискорене биття серця чи порушення ритму биття серця.
- Задишка навіть при мінімальних фізичних навантаженнях (прогулянки, підйом сходами тощо).
- Проблеми з тиском – підвищений чи знижений артеріальний тиск.
- Запаморочення, втрати свідомості.
- Оніміння кінцівок чи пальців.
- Синій відтінок шкіри.
- Загальне нездужання та слабкість організму.
Після проведеного обстеження методом ехокардіографії фахівець зможе точно визначити різноманітні недуги. За допомогою УЗД однозначно виключаються такі проблеми, як серцеві вади, міокардит, серцеву недостатність, різні аневризми, ішемічну хворобу, різні порушення серцевого ритму та інше. Також екокардіографія використовується після проведених операцій на серцевому м’язі для оцінки загоєння швів, успішності проведення інвазивного втручання.
Після ультразвукового обстеження фахівець зможе зробити точний висновок на підставі показників, які пацієнт самостійно оцінити просто не зможе. Навіть після самостійного проходження ехокардіографії необхідно звернутися до профільного фахівця для остаточного діагнозу та прогнозів на лікування.
Що можна побачити на ехокардіографії
Не слід плутати ЕхоКГ (скорочена назва ехокардіографії) з електрокардіограмою. Остання реагує на електричні поля, які вказують на частоту та регулярність скорочень серцевого м’яза. У рамках ультразвукового дослідження фахівець не просто вивчає ритм та частоту роботи серця, але й може отримати інформацію про такі параметри, як:
- розміри серцевого м’яза, всіх передсердь та шлуночків серця;
- частоту серцебиття;
- стан стінок серця, їх товщину;
- стан стінок основних судин;
- стан міокарда та перикарда, всіх клапанів та ін.
Крім описаних вище проблем, на УЗД видно різні тромби, холестеринові бляшки та рубці на серці.
Комплексне дослідження серця в нашій клініці
Ми пропонуємо ехокардіографію на сучасному обладнанні. Дослідження проводиться професійними діагностами, які ретельно вивчають усі параметри роботи серцевого м’яза. УЗД на сучасному обладнанні дозволяє отримати чітку картинку і надалі правильно поставити діагноз. Дослідження абсолютно безболісне, воно може проводитися навіть вагітним жінкам, людям похилого віку та дітям. У нашій клініці для обстеження необхідно лише призначити дату та час та виділити до 30 хвилин вільного часу.
Попередня підготовка перед процедурою практично не потрібна. Намагайтеся уникати надмірних навантажень, стресів і не зловживайте кофеїном перед ЕхоКГ. Всі питання, що вас цікавлять, ви зможете уточнити у фахівця.
Здоров’я серця – це запорука відмінного самопочуття та довголіття. Дізнайтеся про стан свого серцевого м’яза вже зараз.